Playtop Street s povrchom Nike Grind

Wadsworth, štát Ohio – Playtop Safer Surfacing, popredný svetový výrobca liatych športových povrchov oznámil prvú inštaláciu jeho nového interaktívneho ihriska, “Playtop Street” s brúseným povrchom “Nike Grind” v Spojených štátoch. Výstavba prvého ihriska tohto druhu začala začiatkom októbra v parku Fourth Street Park v meste Ogden, štát Utah, a verejnosti bolo predstavené už 20. októbra.

Playtop s produktami Nike Grind poskytuje vysoko kvalitné a nákladovo efektívne hracie povrchy s nenáročnou údržbou pre parky, rekreačné a športové organizácie po celom svete. V najnovšej ponuke spoločnosti Playtop Street sú oválne ihriská, pozostávajúce z plôch z liateho gumeného povrchu Playtop a z dvanástich interaktívnych satelitov, ktoré sa rozsvecujú a ozývajú rôznymi sériami zvukov, v závislosti od ich aktivovania počas hier detí.

Ihrisko v meste Ogden má povrch Nike Grind, vyrobený z gumy z približne 4500 párov recyklovanej obuvi a bol inštalovaný organizáciou Summit Recreation of Lakewood, štát Colorado.

“Technológia ovláda mnoho aspektov dnešného sveta, ale nemôžeme zanedbať význam fyzickej aktivity a sociálnej interakcie, ako súčastí zdravého životného štýlu,” povedal Vincent Garrett, riaditeľ rozvoja obchodu spoločnosti Playtop USA. “Playtop Street kombinuje to najlepšie z oboch svetov spolu s inovatívnym dizajnom, ktorý integruje technológie priamo do povrchu, a tak povyšuje hru na úplne novú úroveň, ukazuje nové možnosti, čo všetko je dnes reálne vo svete hracích povrchov.”

Ideálne pre verejné parky, školy a zariadenia dennej starostlivosti, Playtop Street s Nike Grind ponúka extrémny, voči každému počasiu odolný, kompaktný a priestorovo úsporný návrh ihriska, ktoré má rozmery len 10,82 metra na 6,00 metrov. Elektronické komponenty ihriska vyžadujú len 230V, s možnosťou osadenia verzií s využitím solárnej a veternej energie. S viac ako 25 dostupnými farbami, návrhy Playtop Street s Nike Grind sú takmer neobmedzené a môžu byť prispôsobené na mieru rôznymi logami a zložitými detailmi.

V rámci svojho partnerstva s Nike, Playtop Safer Surfacing používa brúsený gumený povrch Nike Grind Rubber vo svojich realizáciách liatych povrchov, aby dosiahol dobré nárazu-vzdorné vlastnosti a bezpečný hrací priestor. Nike Grind je surovina, ktorá vzniká z recyklácie športových topánok, zhromaždených prostredníctvom programu Reuse-A-Shoe firmy Nike a z recyklácie zbytkového odpadového materiálu, priamo z výroby obuvi Nike. V súčasnosti je Playtop Safer Surfacing jediným subjektom na svete, ktorý vytvára ihriská a bezpečné povrchy práve recyklovaním športovej obuvy.

V auguste, bol v meste Ogden ocenený úrad “Ogden Recreation Department”, za svoju spoluprácu s mládežníckym klubom “Ogden Youth Track Club”, a získali ihrisko Playtop Street s Nike Grind pre obytný komplex na ulici 502 Avenue, to všetko prostredníctvom sponzoringu “Hershey’s Track and Field Games”. “Hershey’s Track and Field Games” zhromažduje tisíce mladých športovcov po celej krajine aby každý rok súťažili v rôznych športových aktivitách. Mesto Ogden bolo vybrané ako príjemca ihriska práve kvôli jeho úspechom a účasti v sezóne 2011.

Pre viac informácií o “Playtop Safety Surfacing” a “Playtop Street with Nike Grind” navštívte prosímhttp://www.playtop.com/ a vyberte si oblasť svojho záujmu.