Poschodové stojany na bicykle – osvedčené riešenie šetriace priestor

Poschodový typ stojanu na bicykle umožňuje maximálne využitie priestoru pri zachovaní požiadaviek na funkčný cyklostojan. To znamená, že cyklostojan umožňuje uzamknutie rámu bicykla spolu s predným kolesom a stojan je šetrný k bicyklom – neničí kolesá ani kotúčové brzdy. Váha bicykla je opretá o rám stojanu, ktorý je upravený tak, aby nedochádzalo k poškodeniu farby bicykla.

Manipulácia s bicyklom vo vrchnej pozícii je na princípe páky a je preto jednoduchá pre kohokoľvek (pre bližšie pochopenie si pozrite video). Z praxe tiež môžeme povedať, že cyklisti uprednostňujú pre parkovanie bicyklov práve vrchné poschodie, nakoľko ho považujú za bezpečnejšie.

Tento typ stojanov si zvolilo napríklad aj Švédske mesto Malmö a vybavilo nimi svoje veľkokapacitné parkoviská pre bicykle v napojení na železničnú a autobusovú dopravu. V týchto nových parkoviskách pre bicykle zaparkuje až niekoľko tisíc cyklistov.

Poschodový cyklostojan nájde svoje využitie v existujúcich budovách, nevyužitých skladoch, halách, pivniciach ale tiež v nadzemných a podzemných garážach, v prístreškoch pre bicykle či v oplotených priestoroch s kontrolovaným vstupom.

AFCD - Funkčné stojany na bicykle

Stabilita a kvalita sú najdôležitejšie znaky riešení firmy ORION. Aj z tohto dôvodu udelila ich produktom organizácia ADFC pečať kvality.

ADFC (Allgemeiner Deutscher Fahrrad-Club) je najväčší a najvýznamnejší klub cyklistov v Nemecku.

Orion Bausysteme je nemecká rodinná spoločnosť založená v roku 1980, v súčasnosti riadená druhou generáciou rodiny Suckow. Ako vášniví cyklisti sme boli pri začiatkoch rozvoja cyklodopravy v Nemecku a sme lídrami v oblasti riešení pre parkovanie bicyklov, ktoré vychádzajú z potrieb cyklistov. Ponúkame kompletný sortiment pre oblasť veľkokapacitného parkovania bicyklov a elektrobicyklov – s výrobkami Orion Bausysteme sa môžete stretnúť na väčšine železničných staníc v Nemecku. Stále populárnejšie sú naše riešenia aj v Škandinávskych mestách.

Prezentačné video

Pozrite si prezentačné video poschodových stojanov

Dokument

Dokument o poschodových stojanoch v Nemecku

Ďalšie informácie

Viac informácií nájdete na stránke výrobcu

© Copyright Studio 21, s.r.o. Všetky práva vyhradené (All rights reserved) | Created by BLUE KIWI