Spoločné hojdanie s dieťaťom? Naše sedáky to zvládnu

Vyberte si z našej širokej ponuky jedno- a dvojsedákov na detské ihrisko pre rôzne vekové aj váhové kategórie, dokonca aj pre inkluzívne ihriská.

Malé deti milujú hojdanie, vznášanie sa do výšok, no zároveň chcú vždy cítiť prítomnosť blízkej osoby a pevnú oporu. Niekedy tak majú strach hojdať sa sami. Aj preto renomovaný európsky výrobca herných prvkov a zariadení HAGS vyvinul obľúbenú sedačku Tango, na  ktorej sa môže rodič bezpečne hojdať so svojou ratolesťou.

Pozrite si našu pestrú ponuku jednotlivých typov sedákov od nášho dlhoročného dodávateľa a renomovaného európskeho výrobcu herných prvkov a zariadení HAGS, ktoré môžu zmeniť aj vaše ihrisko na priestor, kde sa bezpečne a spokojne zahrajú deti bez rozdielu veku a váhy a sú dokonca vhodné aj na inkluzívne ihriská.

Tango

Dvojsedáky Tango sú primárne určené pre hojdanie malých jedno- až dvojročných detí spolu so staršími – či už súrodencami, rodičmi, starými rodičmi, prípadne iným sprievodom. Sedák má tak z jednej strany pohodlnú podperu pre dospelého, ktorému umožňuje sedieť čelom k dieťaťu. Detská časť sedáka má vytvarovaný bezpečný rám, ktorý bráni vypadnutiu dieťaťa z hojdačky. Dvojsedák je z pevného termoplastu v čiernom prevedení, zavesený na retiazkach z  ocele s krátkymi okami potiahnutých pevných polyuretánom, prípadne na výber sú retiazky aj z galvanizovanej ocele bez potiahnutia. Ochranné krytky sú z polyamidu pripojené pútkom z nehrdzavejúcej ocele. Je to elektrolyticky pozinkované. Ak si na vaše ihrisko zvolíte dvojsedák Tango, naplánujte ho kvôli dodržaniu bezpečnosti a noriem EÚ v inom hernom segmente so sedákmi Mirage určené pre inkluzívne ihriská.

Kiddy

Jednosedáky Kiddy od výrobcu HAGS sú rovnako určené pre najmenšie deti vo veku 1 až 3 roky. Vytvarované plastové sedadlo umožňuje pohodlné usadenie dieťatka, pričom pevný rám zas umožňuje bezpečné hojdanie bez potreby pridŕžania ratolesti rodičom. Sedák je z pevného termoplastu v čiernom prevedení, je zavesený na retiazkach, ktoré môžu byť buď z neošetrenej ocele s krátkymi okami a potiahnutej pevným polyuretánom, prípadne sú retiazky z galvanizovanej ocele a bez potiahnutia.

Rinda

V segmente sedákov hojdačiek pre najmenšie deti od 1 do 3 rokov od renomovaného výrobcu HAGS ponúkame aj jednosedáky Rinda. Pevný rám umožňuje bezpečné usadenie dieťatka. Časť na sedenie nie je až taká široká, ako pri sedákoch Kiddy, ale umožňuje bezpečnú a pohodlnú podperu zadočku, no zároveň dáva väčší priestor dieťaťu pre kmitanie nôžkami pri hojdaní. Sedák je z pevného termoplastu v čiernom prevedení, je zavesený na retiazkach, ktoré môžu byť buď z neošetrenej ocele s krátkymi okami a potiahnutej pevným polyuretánom, prípadne sú retiazky z galvanizovanej ocele a bez potiahnutia.

Katja

Pre väčšie deti od 5 do 12 rokov sú určené klasické pevné sedáky Katja bez rámu, ktoré už umožňujú starším deťom vychutnať si pocit z hojdania vlastným pohybom, keďže rám ich neobmedzuje v pohybe trupu pri rozkmitaní hojdačky vlastnou energiou. Sedák je z pevného termoplastu v čiernom prevedení, je zavesený na retiazkach, ktoré môžu byť buď z neošetrenej ocele s krátkymi okami a potiahnutej pevným polyuretánom, prípadne sú retiazky z galvanizovanej ocele a bez potiahnutia.

Mirage

Detské ihrisko by mal byť priestor, kde sa môžu hrať všetky deti bez ohľadu na svoje psychické a fyzické danosti. Sedák Mirage značky HAGS je špeciálne určený pre inkluzívne ihriská a umožňuje tak nielen bezpečne usadiť dieťa s pohodlnou podporou pre jeho chrbát, ale ochranu v prípade slabšieho svalstva a pred samovoľným pohybom poskytuje aj päťbodový bezpečnostný pás. Sedák je z pevného termoplastu v modrom prevedení, je zavesený na retiazkach, ktoré môžu byť buď z neošetrenej ocele s krátkymi okami a potiahnutej pevným polyuretánom, prípadne sú retiazky z galvanizovanej ocele a bez potiahnutia. Z dôvodu bezpečnosti a nariadenia EÚ musia byť hojdačky so sedákmi Mirage v inom hernom segmente ako hojdačky s dvojsedákmi Tango.