Spíkri

Tove Due
Tove Due je dlhoročná švédska certifikovaná inšpektorka detských ihrísk. Vo firme HAGS pracuje od roku 1999. Je projektovou líderkou HAGS Academy, prostredníctvom ktorej preškolila množstvo podnikateľov, správcov objektov, pracovníkov samospráv, architektov a mnohých ďalších na otázky v oblasti bezpečnostnej normy EN 1176. Profesne sa tiež venuje oblasti inkluzívnej hry a tvorby inkluzívnych detských ihrísk.
Certifikovanou inšpektorkou pre oblasť hier, cvičenia a iných vonkajších aktivít je od roku 2005. Žije na juhu Švédska, je matkou dvoch tínedžerov – 17 ročného Teda a 14 ročného Arvida.

Petra Marko
Petra Marko je architektka a urbanistka s 18 ročnou praxou na rozhraní verejného priestoru, výskumu a facilitácie, ktorá pomáha prepájať sociálne, ekonomické a fyzické aspekty mestotvorby. Je spoluzakladateľkou ateliéru Marko&Placemakers v Londýne, ktorý sa podieľa na projektoch mestskej regenerácie v Británii, na Slovensku a v Čechách. Bola členkou panelu mladých profesionálov britskej National Infrastructure Commission; je spoluautorkou ocenenej strategickej vízie VeloCity; a na London School of Architecture viedla výskumné think-tanky k témam inkluzívnych miest a udržateľnej mobility. Ako členka Westminster Council Design Review Panel nezávisle posudzuje projekty, ktoré formujú víziu centrálneho Londýna. V spolupráci s vizuálnym štúdiom Milk v Bratislave sa venuje téme identity miest a je spoluautorkou Meanwhile City, príručky o role dočasných intervencií v tvorbe živých komunít. Vyrastala v Bratislave, študovala architektúru vo Viedni a Štokholme, a kreatívne podnikanie v Londýne.

Miloslav Jurík
Miloslav Jurík je od roku novembra 2022 výkonným riaditeľom rodinnej firmy Studio 21. Dlhodobo sa venuje problematike Inteligentných miest a Inteligentných regiónov, kvalite a bezpečnosti verejných priestorov a téme udržateľnej mobility. Spoluorganizoval 8 ročníkov medzinárodnej konferencie Slovensko na ceste k Smart Cities (posledné dva ročníky v spolupráci so SME konferencie) – určenej vedúcim predstaviteľom verejnej a štátnej správy, ako aj expertom v tejto oblasti. So svojimi spolupracovníkmi a partnermi zo ZMOS a v posledných rokoch v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa podieľa na organizovaní Letnej školy Smart Cities vo Švédsku a v Dánsku, predtým Letnej školy tvorby verejných priestorov. Spolupracuje s kľúčovými partnermi v oblasti tvorby moderných verejných priestorov doma aj v zahraničí - najmä v Škandinávii a Holandsku.

Magdaléna Špotáková
Magdaléna Špotáková je významnou detskou psychologičkou a výskumníčkou Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Vyštudovala psychológiu na FF UK a vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie pracuje od roku 1988. Zaoberá sa témami integrácie a inklúzie, postojmi k minoritám, otázkami psychodiagnostiky a niektorými oblasťami kognitívneho vývinu detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Je spoluzakladateľkou Detského centra VÚDPaP a v rokoch 1994 – 2018 bola jeho vedúcou.
Magdaléne Špotákovej v roku 2021 prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra III. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v sociálnej oblasti.

Milena Antonovičová
Milena Antonovičová - vzděláním stavební inženýrka, dlouhodobá specializace na tvorbu přístupného prostředí a bezbariérového užívání staveb. V současnosti pracuje pro město Brno jako nezávislý specialista poradního sboru Rady města Brna pro bezbariérovost, dále řada jiných souvisejících aktivit (např. generely a audity přístupnosti, hodnocení projektů mobility, pracovní skupina Národní rady osob se zdravotním postižením, konzultace k nové stavební legislativě pro MMR,...), spolupráce s řadou aktérů (Teiresias, Tyflocentrum, Unie neslyšících, Add Access Sweden AB,...).
motto: přístupné prostředí je výhrou pro všechny
Program
14:00 Verejný priestor je naše ihrisko (Miloslav Jurík)
14:30 Bezpečnosť detských ihrísk a súvisiaca norma EN 1176 (Tove Due)
15:30 Coffee Break
16:00 Prečo potrebujeme inklúziu (Magdaléna Špotáková)
16:30 Ako vytvárať mestá pre deti (Petra Marko)
17:00 Súčasné trendy v navrhovaní inkluzívnych ihrísk v Škandinávii (Tove Due)
18:00 Diskusia a networking
Registrácia
Členovia Slovenskej komory architektov, České komory architektů (autorizovaní architekti a krajinní architekti) a členovia Slovenskej komory stavebných inžinierov majú nárok na zvýhodnenú cenu vo výške 29 Eur (SR) resp. 699 CZK (ČR). V prípade záujmu o zľavu nám napíšte, prosím, e-mail na m.jurik@studio21.sk a my Vám pošleme zľavový kód, ktorý použijete pri registrácii.
Informácia pre členov Slovenskej komory architektov: Podujatie je zaradené do systému Profesijného vzdelávania architektov Slovenskej komory architektov (kategória B, 10 kreditov).
Informácia pre členov České komory architektů: Podujatie je zaradené do systému Celoživotného profesijného vzdelávania architektov, účastníci získajú 5 bodov.
Warning: Undefined array key "language" in /data/2/0/20f7efe3-3300-48e6-acb1-3930137b6fc0/studio21.sk/web/wp-content/plugins/wordpress_inviton/init.php on line 231
Warning: Undefined array key "id" in /data/2/0/20f7efe3-3300-48e6-acb1-3930137b6fc0/studio21.sk/web/wp-content/plugins/wordpress_inviton/init.php on line 232
Warning: Undefined array key "layout" in /data/2/0/20f7efe3-3300-48e6-acb1-3930137b6fc0/studio21.sk/web/wp-content/plugins/wordpress_inviton/init.php on line 277
Warning: Undefined array key "wrapperpadding" in /data/2/0/20f7efe3-3300-48e6-acb1-3930137b6fc0/studio21.sk/web/wp-content/plugins/wordpress_inviton/init.php on line 278