Vybavenie pre cyklotrasu v Liptovskom Mikuláši

Nová cyklotrasa v Liptovskom Mikuláši prináša nielen ničím nerušený a bezpečný zážitok z jazdy s možnosťou ekologicky sa dopraviť na potrebné miesto či spoznávať mesto a okolie, ale posunula cyklodopravu v  meste na kvalitatívne vyššiu úroveň.

Cyklodoprava je totiž bezpochyby síce zdravou a ekologickou alternatívou k motorovým vozidlám, no ak chce mesto podporiť jej rozvoj, cyklista sa musí cítiť bezpečne a komfortne, teda potrebuje mať aj dostupnú cykloinfraštruktúru. Napríklad bezpečné parkovanie pre bicykel, priestor na úschovu osobných vecí a podobne. Zároveň musí mesto vytvoriť podmienky na prepojenie cyklodopravy a verejnej dopravy, čo sa novým riešením Litovskému Mikulášu podarilo. Teší nás, že si investor vybral pre realizáciu práve naše Studio 21.

V rámci nej sme popri cyklotrase v hlavných uzloch prechodu na verejnú hromadnú dopravu (pri zastávkach MHD) inštalovali dvojpochodové uzamykateľné cykloboxy od nášho nemeckého výrobcu ORION Bausysteme. Tie umožňujú užívateľom bezpečne si uzamykať osobné veci, ale napríklad aj prilbu či ďalšie vybavenie na bicykel, aby bol prechod na verejnú dopravu či na pešiu zónu pre užívateľov čo najkomfortnejší. Pre bezpečné parkovanie bicyklov sú použité cyklostojany Beta XXL od rovnomenného dodávateľa. Celý priestor sme spestrili mestským mobiliárom v nadčasovom modernom, no prírodnom dizajne od dlhoročného švédskeho dodávateľa HAGS.

Naše inovatívne riešenie cykloparkovania značky ORION je finančne efektívne a estetické a umožňuje maximálne využiť priestor. Ako výhradný zástupca firmy ORION Bausysteme vieme aj pre vaše mesto ponúknuť na výber rôzne typy jedno-, či dokonca dvojposchodového systému parkovania bicyklov a elektrobicyklov. Stojany sú šetrné k rámu bicykla a umožňujú ho uzamknúť s predným kolesom. Konštrukcia je pevná a odolná voči vandalizmu. V Nemecku nesú pečať kvality klubu cyklistov ADFC.

Ak sa vám realizácia páči a máte o podobnú záujem, kontaktujte nás, určite spolu nájdeme možnosti vhodné aj pre vaše mesto či obec.