Trekronerskolen – Roskild, Dánsko

Poďte sa s nami na chvíľu zahrať na Vikingov, dobývať starobylé sídla a prežívať niekdajšie detské dobrodružstvá. Majestátna drevená hradná pevnosť pospájaná najrôznejšími „chodbami“, lávkami, aj šmýkačkami, ktorú vám chceme predstaviť, je doslova pastvou pre oči a magnetom pre všetky dobrodružné deti. A nielen to! Toto úžasné detské ihrisko v dánskom Roskilde je nielen najväčšie mutifunkčné ihrisko svojho druhu v tejto severskej krajine, ale zaujímavosťou je, že sa nachádza priamo v priestoroch školského dvora Trekronerskolen. Deti sa tak do školy nielen tešia, ale škandinávska krajina aj týmto potvrdzuje, že dôležitou súčasťou vzdelávacieho procesu je popri pohybe aj socializácia detí, interakcia a ich spolupatričnosť.

Náš dlhoročný dodávateľ a líder v segmente herných zariadení, spoločnosť HAGS, tu vytvorila doslova detský svet plný atrakcií pre malých aj veľkých. Tri majestátne veže sú poprepájané vo vzduchu aj po zemi rôznymi hernými komponentami s viacerými stupňami obtiažnosti, určené najmä pre školopovinné deti od 6 do 15 rokov, no adrenalín s nimi môžu zažiť aj ich rodičia. Celý detský areál hier pojme 150 až 200 ľudí bez ohľadu na vek či váhu.

Dizajnéri HAGS pripravili na mieru veľkú zostavu zo systému UniPlay v prírodnom duchu, ktorá umožňuje deťom aj dospelým vyskúšať si najrôznejšie aktivity, od hojdania, lezenia, štverania, šmýkania či zdolávania prvkov na udržiavanie rovnováhy. Na hradnú pevnosť sa môžete dostať z vnútra po schodoch a tí zdatnejší aj zvonku po lezeckej stene či lanových prvkoch. Presklené okná vo vežiach ponúkajú krásny výhľad do okolia či pre dobrodružné povahy aj možnosť sledovať, či sa na obzore neobjaví „nepriateľ“, pred ktorým treba hrad ochrániť.

Obrovské šmýkačky pripomínajúce tobogany na horskej dráhe vás v prípade potreby zas z výšky bezpečne dovezú až na zem. Samozrejme, nechýbajú ani prvky na rozvoj senzorických schopností detí v podobe rôznych vizuálnych a zvukových herných prvkov. Ihrisko zároveň ponúka aj mnohé inkluzívne herné prvky, aby sa do hry mohli zapojiť aj deti s menšou fyzickou či psychickou zdatnosťou, vrátane pohodlného a bezpečného prístupu ľudí s invalidnými vozíkmi. Detský dobrodružný svet ponúka aj „oddychové kútiky“ pre hrajúce sa deti. Celé ihrisko má zároveň vysokokvalitný bezpečný povrch tlmiaci pád.

Ak by ste si aj vy vo vašom meste vedeli predstaviť takéto ihrisko a chceli by ste ho, pokojne nás kontaktujte. Určite nájdeme v spolupráci s dizajnérmi HAGS riešenie aj pre vás.