Slovenský Grob – Nové cykloriešenia posilnia ekodopravu

Slovenský Grob sa pridáva k ďalším slovenským obciam a mestám, ktoré to s ekologickou dopravou myslia vážne. Pre jej rozšírenie totiž nestačia len cyklocesty, ale je potrebné, aby sa vytvorili podmienky najmä na prepojenie cyklodopravy a verejnej dopravy.

Teda riešenia, ktoré umožnia pohodlný a jednoduchý presun z jednej formy dopravy na druhú, aby bol presun po obci či meste rýchly. To sa Slovenskému Grobu darí.

Jednotlivé autobusové zastávky – kde si investor vybral z ponuky nadčasový dizajn v podobe moderného preskleného zastrešenia od francúzskeho výrobcu SPL Procity – sú prepojené so širším parkovacím priestranstvom pre bicykle. Užívateľ tak môže pohodlne meniť jednotlivé formy dopravy – vystúpiť z autobusu a presadnúť na bicykel, prípadne opačne, z bicykla na autobus, a to bez toho, aby potreboval na presun ďalší čas.

Cyklostojany sú od špičkového nemeckého výrobcu Orion. Ide o jednoduché stojany BETA XXL, ktoré však ponúkajú pre bicykel potrebnú oporu, sú z vysokokvalitného materiálu, šetrné k rámu bicykla a umožňujú ho uzamknúť s predným kolesom. Sú odolné voči prípadnému vandalizmu a nepriazni počasia. Systém zároveň umožňuje v budúcnosti podľa potreby počet stojanov pridať. Celý priestor sme spestrili mestským mobiliárom – lavičkami a smetnými košmi v nadčasovom modernom, no prírodnom dizajne od dlhoročného švédskeho dodávateľa HAGS.

V spolupráci s našimi osvedčenými európskymi dodávateľmi, nemeckou spoločnosťou Orion či holandským renomovaným výrobcom Falco, vám ponúkame funkčné a inovatívne systémy parkovania bicyklov a cykloriešení v meste, obci, v areáloch škôl, vo firmách, administratívnych budovách, v nákupných centrách či pri autobusových a vlakových staniciach. Vieme vám pripraviť riešenia vhodné pre akékoľvek priestory, rozpočet či požiadavky. Popri jednoduchých stojanoch sú funkčným riešením aj dvoj- či poschodové systémy parkovania bicyklov a elektrobicyklov. Zároveň vieme pre priestor navrhnúť a dodať aj potrebný mobiliár.  Ak máte o podobnú realizáciu záujem, kontaktujte nás, určite spolu nájdeme možnosti vhodné aj pre vaše mesto či obec.