Šala – Majk

Mesto Šala sa rozhodla zveľadiť areál zimného štadióna, nádherným detským ihriskom, ktorý bude reprezentovať pamiatku mesta.
Inšpiráciou bol kláštorný komplex MAJK – pustovňa mníchov z rádu Kamaldulov, ktorá bola založená v roku 1733. Jedná sa o komplex v komárňanskej župe na maďarskej strane Dunaj , ktorá patrí medzi partnerské mestá Šale.

Túto výzvu sme prijali aj s vedomím, že na tento projekt nebudú stačiť „jednoduché“ katalógové prvky, ale ihrisko bude potrebné navrhnúť od základov. Po zdĺhavých rokovaniach s mestom a spoločnosťou HAGS, sme nakoniec dospeli k finálnej vizualizácií, ktorá sa hneď na prvý pohľad zaľúbila každej strane.

Tento unikátny projekt sa rozdeľuje na 2 hlavné časti, ktoré boli inšpirované dominantnými prvkami kláštorného komplexu. Prvou je 8 metrov vysoká veža s tubusovou šmykľavkou – znázorňuje kostolnú vežu.

Druhou hlavnou časťou je objekt uzatvárajúci areál v tvare písmena U, ktorý je zároveň najväčším objektom a ukrýva v sebe množstvo hracích funkcií.

Ihrisko však nepozostáva len z veľkých komplexných riešení, ale dopĺňajú ho aj menšie prvky, vďaka ktorým sa ihrisko stáva miestom hier, zážitov a širokých úsmevov :). Stačí ak spomenieme zabudované trampolíny, domčeky alebo lavičky.

Na záver, nezabúdajme ani na bezpečný dopadový povrch. V tomto prípade výber nebol vôbec zložitý, veď unikátny projekt vyžaduje naozaj špičkový povrch, výber bol teda jasný – PLAYTOP, z ktorého sme vytvorili ako dopadový povrch tak zaujímavé prevýšenia (kopčeky), ktoré zaujímavo dotvárajú daný projekt.

V prípade, že sa Vám naša realizácia páči, nižšie nájdete  pár fotografií z tohto projektu.

*** Ak by ste chceli zavítať na ihrisko, presné umiestnenie nájdete TU