Materská škola Hubice – Inovatívne značenie hier na chodníku

Deti skákaciu škôlku milujú. Pretože je aj o výzvach, prekonávaní seba, budovania sebadôvery a súťaženia.

Ako často ste sa v detstve hrávali škôlku na chodníku? Sústredili sa na presný hod kamienku, potom na jeho preskočenie, odskákanie škôlky na jednej nohe a aj otočenie. Toľko úsilia, sústredenia, heroického výkonu a šťastie zo zvládnutia. Deti skákaciu škôlku aj dnes milujú. Pretože je aj o výzvach, prekonávaní seba, budovania sebadôvery a súťaženia. My to vieme. Aj preto sme na slovenský trh priniesli hravé farebné značenie od spoločnosti Geveko, ktoré na chodníku nikdy nezmyje dážď.

Farebné značenie ponúka kreatívne, mimoriadne odolné a nákladovo jednoduché riešenie pre materské či základné školy, na ihriská, či na vonkajšie priestory materských centier, vďaka ktorému možno vytvoriť na chodníku či akejkoľvek veľkej ploche pestrofarebné grafické plošné hry, obrazce,“ hovorí odborník Studio 21 Dávid Baráth. Požiadavka na zrealizovanie takejto skákacej škôlky na chodníku v areáli prišla z Materskej školy Hubice a my sme jej radi vyhoveli.

Výhodou farebného značenia od spoločnosti Geveko je vysoká stabilita farieb, ktorá zabezpečuje dlhú životnosť a odolnosť nielen na poveternostné podmienky, ale aj na mechanické poškodenie,“ konštatuje Dávid Baráth. Na druhej strane, použitý materiál má vysoký faktor trenia, čo zas minimalizuje riziko šmyku a pádu. Detské ihrisko je tak oveľa bezpečnejšie, ako pri použití napríklad klasických striekaných či maľovaných farieb.

Farebné značenie možno použiť aj na prípadný existujúci asfalt, rýchlo schne a jeho prednosťou je aj fakt, že je šetrný voči životnému prostrediu. „Dokážeme ním pokryť akúkoľvek plochu. Vybrať si možno z takmer troch desiatok farieb,“ dodáva Dávid Baráth.

S hravým farebným značením sa vašej kreativite medze nekladú. Môžete ním vytvárať aj vlastné vzory a motívy, alebo rôzne nové hry. Dokonca aj logá a navádzacie značenie pred budovami a na parkoviskách, čo je zaujímavé aj pre firmy.

Ak by ste aj vy radi ozvláštnili ihrisko či dvor materskej alebo základnej školy, prípadne zatraktívnili väčšiu plochu, ozvite sa. Určite nájdeme riešenie, ako zmeniť aj váš priestor.