Marina Liptov –  Workout na Liptove s viacerými benefitmi

Keď sa kvalitný produkt spojí s kvalitnou realizáciou, obvykle je výsledkom nielen trvácnosť riešenia, ale aj spokojnosť po rokoch – investora, realizačnej spoločnosti a užívateľov. V prípade Mariny Liptov, kde sme realizovali workoutové ihrisko priamo s výhľadom na Liptovskú Maru, to platí niekoľkonásobne.

Investor si vybral našu kruhovú posilňovňu Sportpoint renomovanej značky Denfit. Ide o súbor zariadení, kde si môžu zacvičiť jednotlivo alebo spolu začiatočníci aj zdatní športovci. Benefitom je tiež príroda, ako aj krásny výhľad pri cvičení,“ konštatuje autorizovaný architekt spoločnosti Studio 21 Juraj Jurík. Hoci sa jednotlivé zariadenia osádzali ešte v roku 2015, aj po šiestich rokoch bez ohľadu na počasie, počet užívateľov či intenzitu využívania nestratili na kvalite a odolnosti materiálov a naďalej tak slúžia k maximálnej spokojnosti cvičiacich.

Pohyb nepochybne posilňuje fyzickú kondíciu, predchádza nadváhe, prekrvuje organizmus, pozitívne vplýva na srdcovo-cievnu činnosť, ako aj posilnenie imunity. Dokonca vďaka prekrveniu pozitívne vplýva aj na šedú mozgovú kôru. Pri pohybe sa tiež vyplavujú endorfíny, tzv. hormóny šťastia, ktoré sú doslova posilou pre šedé bunky. Aj preto nemusí byť ani, povedzme, dovolenka v lone Liptova len o leňošení. Práve aktívny oddych turistov bol jeden zo zámerov investora. „Investor si najskôr vybral na osadenie Sportpointu priamo mólo na Liptovskej Mare, no neskôr sa jednotlivé herné prvky presunuli na trávnatý povrch pri brehu,“ spresňuje Juraj Jurík.

Zostava má jednoduchú montáž a vďaka svojej kvalite a odolnosti môže byť umiestnená v akomkoľvek prostredí. Jednotlivé prvky možno uložiť do kompletnej  kruhovej fitness zostavy s podlahou z gumy, prípadne lineárne, podľa veľkosti priestoru. Jednotlivé prvky sú nenáročné na údržbu. Ich farebnosť si určujete sami. Tieto na brehu Liptovskej Mary sú v bielom prevedení.

Ak budete mať cestu okolo, pokojne sa zastavte a zacvičte si. Zostava Sportpoint je verejne prístupná. Vzhľadom na popularitu Sportpoint sme niekoľko podobných workoutových ihrísk realizovali aj na ďalších miestach po Slovensku. Samozrejme, v prípade, že vo vašom okolí ešte nie sú a chceli by ste si aj vzhľadom na súčasnú pandemickú dobu zdravo zacvičiť a posilniť imunitu, pokojne sa nám ozvite. Veď cvičiť a posilňovať imunitu sa dá predsa v každom počasí, aj v zime.

PS: Bezpečnosť našich zariadení je pre nás prvoradá. Podobne ako ich kvalita. Aj preto v tejto súvislosti musíme upozorniť na to, že už aj na Slovensku sú firmy, ktoré sa snažia skopírovať výzor workoutových zariadení Denfit, no bez náležitej kvality a dôrazu na ich bezpečnosť. A jeden taký nebezpečný plagiát vznikol dokonca v neďalekom meste len nedávno v lete, no obyvatelia s ním už majú veľmi zlé skúsenosti. No nie len s nekvalitou samotnej kópie, ale aj s hlučnosťou a aj nebezpečnosťou takto skopírovaného zariadenia. „Je veľký rozdiel, či výrobca vyvíja svoj vlastný výrobok na základe dlhoročných skúseností a každým rokom ho vylepšuje pre zvýšenie kvality a je tiež rozdiel či ho nepoctivá stavebná firma nechá skopírovať v Poľsku či v Číne podľa obrázku a vydáva za vlastné riešenie. Ako sa stalo v neďalekom meste pri realizácii v lete 2021,“ upozorňuje autorizovaný architekt Juraj Jurík.