Ladce – Zo starého ihriska moderný priestor pre deti aj rodičov

Tohtoročná realizácia detského ihriska v Ladcoch bola pre nás špecifická hneď z niekoľkých dôvodov. V celku veľký a pekný verejný priestor sa nachádza medzi bytovkami a vedľa kostola, no až do vlaňajška na ňom boli len staré herné prvky, ktoré už nespĺňali predpísané bezpečnostné normy. Predstavovali tak pre deti riziko úrazu. Okrem toho, odrastená zeleň zmenila toto miesto na tmavý kút. Namiesto stredobodu záujmu sa tak stalo outsiderom. Priestor bol tiež využitý len na minimum svojich možností. Veľkým plusom však od začiatku bolo, že obec podporovala zmenu.

Priala si, aby nové ihrisko deti vylákalo z obývačiek od televízorov, či od počítačov a stalo sa živým priestorom, kde sa s deťmi zabavia či strávia príjemné chvíle aj ich rodičia. Veríme, že sa spolupráca s obcou podarila a výsledkom je, že ihrisko, ktoré dostalo názov Slniečko, skutočne rozjasňuje detské tváričky každý deň. A nielen detské. Vďaka jednotlivým herným prvkom od našich renomovaných dodávateľov si tu kopec zábavy a adrenalínu užijú aj tínedžeri a príjemné chvíle tu s nimi strávia rodičia či starí rodičia.

„Premenu ihriska sme začali, ako sa vraví, skutočne od podlahy. Namiesto neudržiavaného povrchu sme použili povrch tlmiaci pád od značky Playtop. Je vysoko bezpečný a jeho ďalšou prednosťou je bezúdržbovosť. Vďaka zvolenej farebnosti zároveň zapadá do koloritu okolitej bytovej výstavby, pričom umožňuje aj hru detí na vozíčku,“konštatuje náš odborník, autorizovaný architekt Studio 21 Juraj Jurík. Pre deti sme tu osadili viacero herných prvkov renomovaného výrobcu HAGS. Svoje miesto si tu našli hojdačky aj šmýkačka s domčekom, ktorý podporuje nielen sociálnu interakciu detí, ale v prípade potreby poskytuje miesto na oddych a upokojenie od hry. V horúcom lete je vďaka konštrukcii možné zatieniť šmýkačku plachtou. Pre väčšie deti sa tu nachádza zapustená trampolína značky Eurotramp, ktorá umožňuje bezpečné skákanie.

Na detské ihrisko nadväzuje druhá časť priestoru, ktorá poskytuje možnosť pre aktivity mládeže a dospelých na workoutových prvkoch. Celý priestor je zároveň doplnený o mestský mobiliár a umožňuje tak oddych aj dospelým, či už sprevádzajúcim deti, alebo tráviacim vonku voľné chvíle.

Ak by ste chceli ihrisko navštíviť, nájdete ho TU.