Dubnica nad Váhom –  Workoutové ihrisko pre žiakov

O dôležitosti športovania detí v školskom veku pre ich správny fyzický aj duševný rozvoj zrejme ani netreba hovoriť. Aj preto sme veľmi radi, že Dubnica nad Váhom stavila na kvalitu a zainvestovala do nového kvalitného workoutového ihriska priamo na školskom dvore, ktoré budú môcť využívať počas hodín telesnej výchovy a popoludňajších aktivít nielen žiaci Základnej školy Centrum 1, ale počas mimoškolských hodín aj tamojšia verejnosť.

Investorom bolo mesto, pričom naša spoločnosť Študio-21 plus navrhla a realizovala samotné workoutové ihrisko. Zostava je od holandského výrobcu Denfit, ktorý patrí k európskej špičke v kvalite aj inováciách.

Dodávka s montážou športového exteriérového zariadenia sa uskutočnila veľmi rýchlo. Celá montáž bola hotová za jeden deň. Investor si zazmluvnil samostatného zhotoviteľa spevnených plôch, s ktorými sa zladila realizácia športového zariadenia. Naša projekcia pomohla s návrhom konceptu spevnených plôch podľa želaní investora a celkového charakteru školského dvora,“ vysvetľuje autorizovaný architekt Studio 21 Juraj Jurík.

Športové zariadenie tvorí zostava Professional Sportpoint, ktorá sa aj v Európe teší veľkej obľube. Je možné ju inštalovať lineárne aj do kruhu a jej nespornou výhodou je, že poskytuje možnosti pre workout tak amatérom, ako aj profesionálom.

Tento konkrétny sportpoint je vhodný pre použitie žiakmi, ale aj športujúcou verejnosťou. Hmotnosť prídavných kotúčov/závaží je 2 kg a 5 kg podľa typu zariadenia,“ spresňuje autorizovaný architekt Juraj Jurík. Farebnosť zariadenia sa konzultovala s investorom pred zadaním objednávky do výroby, ide pritom o štandardné prvky Sportpointu.

Nové workoutové ihrisko sa stalo súčasťou športového ihriska. „Mesto buduje tento športový areál postupne. V dnešnej dobe je hotové futbalové ihrisko a bežecký ovál. Uvidíme, čo prinesie čas a či bude od investora požiadavka na ďalší rozvoj areálu,“ podotýka autorizovaný architekt Studio 21.

Teší nás, že žiaci budú mať od septembra opäť kvalitnejšie hodiny telesnej výchovy, prípadne popoludňajšie aktivity aj vďaka možnosti cvičenia v exteriéri, ktoré prináša viacero benefitov pre zdravie aj socializáciu, a že mesto investovalo do kvality. Zostava Professional Sportpoint môže byť totiž vďaka odolnosti a kvalite materiálu aj prevedenia umiestnená v akomkoľvek prostredí. Zostava má jednoduchú montáž, je nenáročná na údržbu a odolná aj voči prípadnému vandalizmu. Farebnosť prvkov si môžete vybrať sami. Radi vám pripravíme návrh, prípadne priamo zrealizujeme workoutové ihrisko aj vo vašom meste či obci.