Dubnica nad Váhom –  Workoutové ihrisko pre žiakov

O dôležitosti športovania detí v školskom veku pre ich správny fyzický aj duševný rozvoj zrejme ani netreba hovoriť. Aj preto sme veľmi radi, že Dubnica nad Váhom stavila na kvalitu a zainvestovala do nového kvalitného workoutového ihriska priamo na školskom dvore, ktoré budú môcť využívať počas hodín telesnej výchovy a popoludňajších aktivít nielen žiaci Základnej školy Centrum 1, ale počas mimoškolských hodín aj tamojšia verejnosť.

Investorom bolo mesto, pričom naša spoločnosť Študio-21 plus navrhla a realizovala samotné workoutové ihrisko. Zostava je od holandského výrobcu Denfit, ktorý patrí k európskej špičke v kvalite aj inováciách.

Dodávka s montážou športového exteriérového zariadenia sa uskutočnila veľmi rýchlo. Celá montáž bola hotová za jeden deň. Investor si zazmluvnil samostatného zhotoviteľa spevnených plôch, s ktorými sa zladila realizácia športového zariadenia. Naša projekcia pomohla s návrhom konceptu spevnených plôch podľa želaní investora a celkového charakteru školského dvora,“ vysvetľuje autorizovaný architekt Študio-21 plus Juraj Jurík.

Športové zariadenie tvorí zostava Professional Sportpoint, ktorá sa aj v Európe teší veľkej obľube. Je možné ju inštalovať lineárne aj do kruhu a jej nespornou výhodou je, že poskytuje možnosti pre workout tak amatérom, ako aj profesionálom.

Tento konkrétny sportpoint je vhodný pre použitie žiakmi, ale aj športujúcou verejnosťou. Hmotnosť prídavných kotúčov/závaží je 2 kg a 5 kg podľa typu zariadenia,“ spresňuje autorizovaný architekt Juraj Jurík. Farebnosť zariadenia sa konzultovala s investorom pred zadaním objednávky do výroby, ide pritom o štandardné prvky Sportpointu.

Nové workoutové ihrisko sa stalo súčasťou športového ihriska. „Mesto buduje tento športový areál postupne. V dnešnej dobe je hotové futbalové ihrisko a bežecký ovál. Uvidíme, čo prinesie čas a či bude od investora požiadavka na ďalší rozvoj areálu,“ podotýka autorizovaný architekt Študio-21plus.

Teší nás, že žiaci budú mať od septembra opäť kvalitnejšie hodiny telesnej výchovy, prípadne popoludňajšie aktivity aj vďaka možnosti cvičenia v exteriéri, ktoré prináša viacero benefitov pre zdravie aj socializáciu, a že mesto investovalo do kvality. Zostava Professional Sportpoint môže byť totiž vďaka odolnosti a kvalite materiálu aj prevedenia umiestnená v akomkoľvek prostredí. Zostava má jednoduchú montáž, je nenáročná na údržbu a odolná aj voči prípadnému vandalizmu. Farebnosť prvkov si môžete vybrať sami. Radi vám pripravíme návrh, prípadne priamo zrealizujeme workoutové ihrisko aj vo vašom meste či obci.