Detské ihrisko v Hohenschönhausen, Berlín

Bytové družstvo HOWOGE, sa rozhodlo upraviť vonkajšiu plochu v jednom zo svojich medziblokových priestoroch. Na nádvorí komplexu budovy  vytvoril rozmanité detské ihrisko, ktoré vďaka verejnej dostupnosti poskytuje hrací priestor nielen bezprostredným obyvateľom, ale aj širokému okoliu.

Projektový manažér spoločnosti povedal: „Bolo pre mňa dôležité vytvoriť ihrisko, ktoré vyhovuje potrebám všetkých vekových skupín“ -a tak sa aj stalo 🙂

Ihrisko sa skladá z prvkov, ktoré zabezpečia možnosti pre všetky vekové kategórie. Jadrom detského ihriska je prvok pre najmenších, ktorá je špecificky zameraná na ich potreby – psychomotorický a sociálny rozvoj. Ihrisko je zamerané aj na rôzne formy cvičenia, ktoré majú pozitívny vplyv na priestorové vnímanie, zlepšujú koordinačné schopnosti a rovnováhu malých detí.

Pre „veľkáčov“ bola umiestená komplexná preliezka drevených domčekov Woodville, v ktorom majú dva rôzne domčeky spoločný prístrešok. Domčeky sú vybavené prechodnou a prístupovou sieťou. Obe domčeky sú spojené balkónom, na ktorý je možné vyliezť cez lanový rebrík alebo pomocou výstupu z hojdacej plošiny.

Za vývojom ihriska v Berlíne stojí Katharina Hilger, inžinierka kreatívneho centra Berliner.