Detské ihrisko Machnáč v Bratislave

V preplnenej Bratislave sa dá nájsť aj medzi obytnými domami veľkorysá oáza detskej radosti, kde sa môžu hrať deti bez ohľadu na vek či fyzické alebo psychické schopnosti. Jednou z nich je detské ihrisko Machnáč, ktoré sme v hlavnom meste realizovali v roku 2016.

Veľkou výhodou ihriska je jeho poloha. Hoci je akoby vo vnútrobloku a teda má ľahkú dostupnosť z okolitých obytných blokov, je zároveň na viacerých miestach otvorený a prepojený s okolitou zeleňou.

Pri tvorbe ihriska sme použili viacero herných prvkov od nášho osvedčeného dodávateľa a výrobcu HAGS, ktoré sú vhodné pre rôzne vekové kategórie aj zameranie. Na ihrisku sa tak spolu môžu bezpečne vyšantiť aj tie najmenšie deti na rôznych typoch hojdačiek, na preliezkach, šmýkačke, prípadne si oddýchnuť a rozvíjať interakciu v domčeku či v pieskovisku, no jednotlivé lanové a lezecké herné prvky lákajú aj staršie deti zdolávať prekážky či zdravo súťažiť. Aby hra bola skutočne bezpečná, na ploche celého detského ihriska je použitý bezpečný povrch tlmiaci pád značky Playtop s hravým dizajnom, ktorý nielen zakomponováva ihrisko do prírodného prostredia, ale rozvíja v deťoch fantáziu a námety na ďalšie hry. Pre tie, ktoré si potrebujú nachvíľu oddýchnuť, prípadne aj pre rodičov, ktorí deti sprevádzajú, je ihrisko po stranách doplnené aj mobiliárom od výrobcu HAGS.

Naše herné prvky osvedčenej značky HAGS môžu byť navrhnuté ako samostatne stojace prvky, alebo súčasti typových zostáv, prípadne možno realizovať ihrisko aj tematicky. Deti tak popri bezpečnej zábave môžu na herných prvkoch zapájať aj logické myslenie, interakciu a fantáziu. Všetky prvky majú pevnú konštrukciu odolnú proti vandalizmu aj vplyvom počasia.Bezpečný povrch od firmy Playtop je navrhnutý tak, aby minimalizoval riziko zranenia detí pri páde. Hoci je mimoriadne odolný, je zároveň priepustný, rýchlo schne, takže je použiteľný v každom počasí a nevyžaduje veľkú údržbu. Zvoliť si môžete z rôznych farieb, dokonca dotvoriť plochu rôznymi obrazcami, písmenami či číslami, prípadne aj tvarmi.

Ak by ste chceli ihrisko navštíviť, nájdete ho TU.